سردار صبور: درصدد هستيم بيشتر تجهيزات مورد نياز رشته سه گانه را از داخل كشور تهيه كنيم.

: : اقدامات فدراسيون ورزش سه گانه در راستاي حمايت از كالاي داخلي

:: سردار صبور: درصدد هستيم بيشتر تجهيزات مورد نياز رشته سه گانه را از داخل كشور تهيه كنيم.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش سه گانه؛ سردار صبور رئيس فدراسيون در خصوص سال حمايت از كالاي ايراني در گفت و گويي با روابط عمومي فدراسيون اظهار داشت: حمايت از توليدات داخلي موجب رونق اقتصاد و ايجاد كار و اشتغال براي صنعتگران، كارگران بويژه جوانان كشور مي گردد. چنانچه همه اقشار جامعه به فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) توجه نموده و سعي در پياده سازي آن در امور خود نمايند به زودي شاهد رشد اقتصادي و كاهش چشمگير نرخ بيكاري در كشور خواهيم بود.

وي در خصوص نقش اين فدراسيون و فعاليت هاي صورت گرفته براي حمايت از توليدات ملي و كالاي داخلي نيز گفت: برخي از رشته هاي ورزشي تجهيزات محور هستند و براي بهبود وضعيت آن ها در كشور نياز به استفاده از تجهيزات مطلوب و استاندارد داريم. رشته ورزشي سه گانه نيز كاملا تجهيزات محور است كه اين تجهيزات معمولادر خارج از كشور توليد مي گردد و از قيمت بسيار بالايي نيز برخوردارند. ما در صدد هستيم بيشتر تجهيزات مورد نياز رشته سه گانه را از داخل كشور تهيه كنيم و مي توانيم براي جايگزيني و تهيه اين ملزومات با قيمت پايين تر و براي كمك به چرخه اقتصاد كشور با سفارش اين تجهيزات به توليد كنندگان داخلي آنان را براي توليد برخي از اين تجهيزات كه مي توان در داخل كشور توليد كرد مجاب و ترغيب كنيم. به عنوان مثال لباس ويژه ورزش سه گانه كه در سال هاي گذشته با قيمت گزاف از كشورهاي ديگر از جمله چين تهيه مي شد با تلاش ها و هماهنگي هاي انجام شده با يكي از توليدكنندگان داخلي با بهترين كيفيت و بالاترين استانداردها در حال حاضر در داخل كشور توليد مي گردد كه تا كنون 300 دست از اين لباس تهيه شده كه كه در نخستين مرحله 100 دست از آن به هيئت هاي استاني توزيع شده است و مابقي آن نيز به زودي به هيئت هاي مورد نظر ارسال مي گردد.

آقاي صبور در خصوص ساير تجهيزات مورد نياز و برنامه ريزي هاي انجام شده اين طور عنوان كرد: در عين حال شايد توليد برخي از تجهيزات مثل دوچرخه با وجود مذاكرات و بررسي هاي زياد با توليدكنندگان داخلي و با توجه به مبحث كيفيت و تكنولوژي به كار رفته در آن به زودي و در بازه زماني كوتاه در كشور امكان پذير نباشد چرا كه كيفيت دوچرخه در وضعيت ورزشكاران در مسابقه و تمرينات از اهمييت بسزايي برخورد است.

رئيس فدراسيون ورزش سه گانه افزود: يكي ديگر از كارهايي كه فدراسيون به شدت پيگير آن مي باشد رايزني براي توليد سنسورها و موقعيت ياب هاي (GPS) مورد نياز ورزشكاران در داخل كشور مي باشد كه به اين منظور مذاكرات متعددي با شركت هاي دانش بنيان و صاحب فناوري داخلي صورت گرفته كه ان شاء االله در آبنده نزديك بتوانيم اين تجهيزات را نيز در داخل ايران توليد كنيم.

وي در پايان براي حمايت هر چه بيشتر از توليدات داخلي گفت: وزارت ورزش مي تواند با برپايي نمايشگاه هاي تخصصي به منظور ارائه تجهيزات تخصصي و استاندارد مورد نياز فدراسيون ها و رشته هاي مختلف ورزشي، از شركت ها و توليدكنندگان ايراني براي حضور و بازديد از اين تجهيزات و رويت كيفيت و شناخت استانداردهاي ملزومات به نمايش درآمده دعوت به عمل آورده و از آنان براي سرمايه گذاري و توليد اين تجهيزات با كيفيت و استاندارد نمونه هاي موجود در نمايشگاه ترغيب نمايد. در غير اين صورت به لحاظ فاصله كيفيت و عدم رعايت درست استانداردها اين تجهيزات ناكارآمد خواهند بود.


منبع :

تعداد بازدید : 77 - کد خبر : 2611 - تاریخ خبر : 26 فروردين 1397 - 09:45:21

انتهای خبر / فدراسیون ورزش سه گانه جمهوری اسلامی ایران ( www.IRTriathlon.ir )

ارسال نظرات

شما میتوانید در صورت تمایل نظر خود را  در مورد این مطلب برای ما ارسال کنید.


متن پیام
 

     
پیامی برای این مطلب وجود ندارد.

وزارت ورزش و جوانان
كميته ملي المپيك جمهوري اسلامي ايران
كنفدراسيون سه گانه آسيا
اتحاديه بين المللي سه گانه

 

روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه ج .ا.ا

تلفن تماس : 22761093 (21) 98+ ، 22761868 (21) 98+

دور نگار : 22761753 (21) 98+

 پست الکترونیک : Triathlon@msy.gov.ir

آدرس : خیابان پاسداران ، بهارستان هشتم،پلاک 19 طبقه 1

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به فدراسیون ورزش سه گانه می باشد. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.                                طراحی و اجرا :Sodagar.gh@gmail.com