افتخار آفريني علي رضواني با كسب عنوان ششم مسابقات تراي‌اتلون اسپرينت قهرماني آسيا در قرقيزستان

: : تاريخ سازي تراي‌اتلون ايران در مسابقات تراي‌اتلون اسپرينت قهرماني آسيا، چالپون آتا ۲۰۲۱

:: افتخار آفريني علي رضواني با كسب عنوان ششم مسابقات تراي‌اتلون اسپرينت قهرماني آسيا در قرقيزستان

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تراي‌اتلون؛ مسابقات تراي‌اتلون اسپرينت قهرماني آسيا ۲۰۲۱، صبح امروز با حضور برترين هاي قاره در شهر چالپون آتا كشور قرقيزستان برگزار شد و با تاريخ سازي، افتخار آفريني و عملكرد درخشان نمايندگان كشورمان همراه بود.

در اين مسابقات ۳۱ ورزشكار برتر قاره آسيا در مسافت اسپرينت (۷۵۰ متر شنا، ۲۰ كيلومتر دوچرخه سواري و ۵ كيلومتر دو) با هم به رقابت پرداختند. تيم‌ملي تراي‌اتلون ايران با ۴ ورزشكار (۱ ورزشكار بزرگسال، ۱ ورزشكار اميد و ۲ ورزشكار رده جوانان) در اين‌ رويداد حضور داشت كه در پايان علي رضواني ملي پوش شايسته كشورمان موفق شد با ارائه عملكردي درخشان و كسب زمان ۵۷:۵۸ براي اولين بار كشورمان را صاحب جايگاه ارزشمند ششمي قهرماني بزرگسالان آسيا نمايد.

محمدحسين طيبي و مهدي سليمي پور ورزشكاران رده جوانان كشور نيز كه جهت حضور در كمپ مستعدين توسط كنفدراسيون تراي اتلون در قرقيزستان انتخاب شده بودند در اين‌ مسابقات با ورزشكاران رده بزرگسال قاره به رقابت پرداختتند به ترتيب با كسب زمان ۵۹:۵۹ و ۱:۰۱:۰۳ در جايگاه هاي ارزنده دهم و يازدهم مسابقات قرار گرفتند. سيد پارسا محجوب ديگر نمايندگان كشورمان نيز با زمان ۱:۰۳:۰۱ در رده شانزدهم مسابقات قرار گرفت.

مقام قهرماني اين‌ مسابقات به دارين كونيسبايف از قزاقستان رسيد و كيوتارو يوشيكاوا از ژاپن و آيان بيسنبايف از قزاقستان به ترتيب دوم و سوم شدند.

بدين ترتيب تراي‌اتلون كشور براي اولين بار در تاريخ اين رشته در مسابقات قهرماني آسيا به عنوان ششم انفرادي رده بزرگسالان (ELITE) دست يافت.


منبع :

تعداد بازدید : 88 - کد خبر : 113329 - تاریخ خبر : 27 شهريور 1400 - 15:51:16

انتهای خبر / فدراسیون ورزش سه گانه جمهوری اسلامی ایران ( www.IRTriathlon.ir )

ارسال نظرات

شما میتوانید در صورت تمایل نظر خود را  در مورد این مطلب برای ما ارسال کنید.


متن پیام
 

     
پیامی برای این مطلب وجود ندارد.

وزارت ورزش و جوانان
كميته ملي المپيك جمهوري اسلامي ايران
كنفدراسيون سه گانه آسيا
اتحاديه بين المللي سه گانه

 

روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه ج .ا.ا

تلفن تماس : 22761093 (21) 98+ ، 22761868 (21) 98+

دور نگار : 22761753 (21) 98+

 پست الکترونیک : Triathlon@msy.gov.ir

آدرس : خیابان پاسداران ، بهارستان هشتم،پلاک 19 طبقه 1

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به فدراسیون ورزش سه گانه می باشد. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.                                طراحی و اجرا :Sodagar.gh@gmail.com